به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر جهادکشاورزی شهرستان سربیشه گفت: همزمان با سفر دکتر جعفری رئیس سازمان و هیئت همراه، میز خدمت جهادی سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت بررسی درخواست های پنجگانه کشاورزان و بهره برداران منطقه مرزی درح این شهرستان برگزار گردید.

محمدرضا زرگری افزود: این جلسه که با حضور دکتر جعفری رئیس سازمان جهادکشاورزی به همراه حجت الاسلام والمسلمین سجادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان و جمعی از معاونین و مدیران سازمان و نیز معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به صورت حضوری برگزار گردید، درخواست ها، مشکلات و پیشنهادات مردم بخش درح مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

احداث بند خاکی با مشارکت مردم، افزایش برداشت آب کشاورزی، احداث چند حلقه چاه در نقطه مرزی، مجوز اضافه برداشت شرکت خوشاب  و استفاده از تسهیلات بانکی برای توسعه کشاورزی و شرکت خوشاب از مهمترین درخواست های اهالی منطقه بود.

در کنار درخواست های پنجگانه، بررسی مسائل مرتبط با حوزه دام و طیور، اراضی کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، زراعت و باغبانی، سامانه های نوین آبیاری و قنوات و همچنین تسهیلات کشاورزی از مباحث مطرح شده توسط مردم منطقه مرزی درح بود که مسئولین پاسخگویی کردند.