به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهدی جعفری از دریافت موافقت اولیه برای انجام درخواست‌های کشاورزان استان در دیدار با مسئولین وزارت جهادکشاورزی به همراه استاندار خبر داد و گفت: در دیدارهایی که به همراه جناب آقای دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی با مسئولین وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت، موافقت اولیه برای انجام امور مربوط بهحوزه های مختلف بخش کشاورزی استان دریافت گردید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: موافقت اولیه در خصوص اعطای تسهیلات به صورت ویژه با توجه به محرومیت منطقه به حوزه کشاورزی خراسان جنوبی تعلق گیرد.

وی افزود: در خصوص تامین اعتبار با توجه به شرایط دامداران و عشایر برای تخفیف نهاده دام نیز قول مساعد داده شد.

وی با بیان اینکه در حوزه شیلات و امور آبزیان درخواست های مختلفی برای پرورش ماهی مناسب با شرایط جوی منطقه عنوان گردید، گفت: برای اخذ مجوز در خصوص پرورش ماهی و اختصاص بچه ماهی ونیز احداث استخر تدابیر لازم اتخاذ و موافقت گردید.

جعفری تشریح کرد: با توجه به نیاز حوزه دام و طیور استان و کمبود کنجاله سویا موافقت مسئولین وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تخصیص کنجاله سویا از محل انبارهای پشتیبانی امور دام اخذ شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: موارد گوناگونی از جمله تخصیص اعتبار برای افزایش مجتمع‌های گلخانه‌ای، تخصیص اعتبار برای تکمیل مخزن ذخیره فصلی قنوات به ویژه قنوات بلده با توجه به تعهدات سفرهای استانی ریاست محترم جمهور، اختصاص میزان ویژه‌تر برای ارسال مرغ منجمد و مرغ گرم به استان، تخصیص اعتبار ویژه برای مجوز صدور بارگاه‌های زرشک، مبارزه با آفات و اختصاص دستگاه های سم‌پاش و همچنین درخواست جذب نیرو و خودرو مطرح گردید که مسئولین وزارت جهاد کشاورزی موافقت خود را با موارد مطرح شده اعلام کردند.

وی ابراز امیدواری کرد: با ادامه روند پیگیری استان، در آینده ای نزدیک شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش کشاورزی خراسان جنوبی باشیم.

 
 
 

1000 کاراکتر باقیمانده است


آمار بازدید کنندگان

بازدید امروز0
بازدید دیروز0
بازدید ماه0
بازدید کل114134