به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهدی جعفری از برنامه‌ریزی جدی در این سازمان برای افزایش تولید در بخش کشاورزی استان خبرداد و گفت: رشد تولید در بخش کشاورزی از دو مسیر توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری می‌گذرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری، از انجام سیاست‌گذاری‌های لازم برای تحقق شعار سال در بخش کشاورزی استان خبرداد و اظهار داشت: بخش عمده‌ای از رشد تولید در حوزه کشاورزی قابل تحقق است و برنامه‌های ویژه‌ای برای این مهم در استان اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه رشد تولید در بخش کشاورزی از دو مسیر توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری قابل دستیابی است عنوان کرد: از یک سو افزایش سرمایه‌گذاری سبب توسعه فعالیت‌ها در بخش کشاورزی و در پی آن رشد تولید در این بخش می‌شود و از سوی دیگر افزایش راندمان رشد تولید در این حوزه مهم را در پی دارد.

وی با تأکید بر حمایت همه جانبه این سازمان از سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی و بهره‌برداری این بخش برای افزایش بهره‌وری تصریح کرد: رشد تولید در بخش کشاورزی به دلیل اینکه با امنیت غذایی و تأمین نیازهای مردم گره خورده است؛ اهمیت بیشتری دارد.

جعفری با اشاره به چالش بسیاری از کشورهای دنیا برای تأمین امنیت غذایی مردم خود در سال‌های اخیر و پس از جنگ روسیه و اوکراین خاطرنشان کرد: اتفاقات سال‌های اخیر در دنیا، اهمیت توجه به تأمین غذا برای مردم را نشان داد و مشخص شد کشورها و حاکمیت‌ها در حوزه امنیت غذایی و تأمین مایحتاج مردم می‌توانند شکننده باشند و اگر اقتدار غذایی نداشته باشند؛ در بسیاری از حوزه‌های امنیتی دچار مشکل می‌شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که سازمان جهاد کشاورزی استان با همراهی رسانه‌های این استان بتوانند در راستای پیشبرد اهداف و مأموریت‌های خود و استمرار امنیت غذایی موجود در این استان به موفقیت دست یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی همچنین از کم‌آبی و خشکسالی‌های پیاپی به عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و عوامل محدودکننده بخش کشاورزی در این استان نام برد و با تأکید بر لزوم توسعه هرچه بیشتر سامانه‌های نوین آبیاری اراضی کشاورزی و اجرای سیاست‌های مدنظر در حوزه آب و خاک، همراهی رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی برای ترغیب هرچه بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی در استان برای اجرای این سیاست‌ها  را خواستار شد.