به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز چهارشنبه به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد مراسم بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر با حضور رئیس سازمان، نماینده ولی فقیه در سازمان، معاونین، مدیران و همکاران و همچنین جمعی از رزمندگان بازنشسته دوران دفاع مقدس، به همت اداره امور ایثارگران سازمان برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین سجادی نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی به اهمیت نقش جهادگران در دوران دفاع مقدس و ضرورت تبیین فرهنگ جهاد و ایثار اشاره کرد و گفت: یکی از رموز موفقیت ملت ما فرهنگ جهاد و شهادت بوده است،فرهنگی که برآمده از قیام امام حسین (ع) است لذا حماسه‏ هاى غرورآفرين هشت سال دفاع‏ مقدس‏ در جبهه‏ هاى نبرد حق عليه باطل، نمونه‏ اى بارز و روشن از تأسى و الگوپذيرى از نهضت امام حسين (ع) در عصر حاضر است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه فرهنگ جهادی باید به نسل جوان و جدید منتقل شود گفت: تمامی فعالیت‌های جهادگران، سنگرسازان بی سنگر و شهدای گرانقدر جهادگر می‌بایست مستندسازی شود تا نسل امروزی انقلاب با رشادت های این عزیزان آشنا و آگاه گردند.

مهدی جعفری افزود: آنچه در دوران جنگ اتفاق افتاده، آن روحیه جهادی و آن همت و غیرت رزمندگان ما بوده که باید برای نسل کنونی بازگو و به نسل‌های بعد انتقال داده شود.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران یک مملکت خودساخته و خودکفا می باشد، اظهار داشت: نیروهای جهاد سازندگی در ابتدای جنگ با روحیه جهادی در خدمت حفظ نظام و انقلاب بودند و بسیاری از خدمات جهادگران همچون انتقال آب،  برق رسانی، احداث جاده و... از مهمترین فعالیت های جهادگران چه در زمان جنگ و چه بعد از جنگ می باشد که همچنان ادامه دارد.

گفتنی است در پایان مراسم، تعدادی از جهادگران مورد تقدیر قرار گرفتند.