به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز سه شنبه (6 تیر) با حضور رئیس سازمان، مسئول آموزش عقیدتی حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، فرماندار خوسف، امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان، جشن شکرگزاری وبرداشت گندم و توسعه فرهنگ زکات بخش ماژان برگزار گردید.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی در این مراسم گفت: همین که شاهد برداشت گندم هستیم بایستی شکرگزار نعمات بی شمار خداوند بزرگ باشیم و از کلیه مدیران، کارشناسان،  بهره برداران و تمام کسانی که در تولید محصولات کشاورزی مشارکت دارند تشکر و قدر دانی می نمایم.

مهدی جعفری با بیان اینکه هیچ جایگزینی بهتر از گندم برای خوراک و مصرف انسان نیست و جایگزینی هم ندارد، افزود: حمایت از تولیدکنندگان این حوزه تا رسیدن به خودکفایی باید از اولویت های مسئولان در برنامه ریزی ها باشد و تولیدکنندگان باید این محصول را در اختیار دولت قرار دهند تا با مدیریت مناسب در اختیار همه اقشار قرار گیرد.

وی در پایان سخنان خود به لزوم پرداخت زکات توسط کشاورزان اشاره نمود و بیان داشت: زکات شکر گزاری از درگاه باری تعالی است و سهم کسانی است که بضاعت کمتری دارند و به واسطه همین ضرورت در کنار نماز، زکات مطرح شده است و ما هم هر جا که به توانیم بحث زکات را مطرح و در زمینه ترویج آن اقدام می نماییم.

گفتنی است در پایان مراسم از تعدادی تولیدکننده و زکات دهنده گندم تجلیل شد.