به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، محمدحسین اکبری از تأمین ۵۰ درصدی مطالبات گندم‌کاران در سطح استان خبر داد و گفت: این مطالبات به‌زودی پرداخت می‌شود.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون 5 هزار تن گندم از ابتدای فصل برداشت توسط 17 مرکز از گندم‌کاران استان به صورت تضمینی خریداری شده است. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 82 هزار و 845 نفر بهره‌بردار بخش کشاورزی در استان مشغول تولید محصولات کشاورزی هستند، گفت: میزان تولیدات سالانه محصولات زراعی و باغی استان حدود یک میلیون و 20 هزار تن و محصولات دامی 225 هزار تن بوده است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: در مجموع یک میلیون و 245 تن محصولات کشاورزی، زراعی، باغی و دامی تولید می‌شود که ارزش ریالی آن حدود 33 هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این استان از نظر تعداد قنات با دارا بودن بیش از 7 هزار رشته قنات مقام اول کشور را دارد، بیان کرد: 2 هزار و 68 حلقه چاه کشاورزی و 2 هزار و 864 دهنه چشمه نیز در استان وجود دارد.

اکبری ادامه داد: در سیل اخیر 353 رشته قنات در استان خسارت دید که از این تعداد 130 رشته مسدود شد که برخی از آنها در روستاهایی بود که آب شرب انسان و دام از آن تأمین می‌شد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، سهم اشتغال بخش کشاورزی استان را 21.6 درصد و سهم ارزش افزوده آن را 29 درصد اعلام و تصریح کرد: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی نیز 120 پروژه با اعتبار 236 میلیارد تومان در استان آماده افتتاح است که با افتتاح این پروژه‌ها برای 111 نفر در استان شغل ایجاد می‌شود.

 
 
 

1000 کاراکتر باقیمانده است


آمار بازدید کنندگان

بازدید امروز0
بازدید دیروز0
بازدید ماه0
بازدید کل114134