به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گفت: همایش آموزشی، ترویجی و معرفی جدیدترین محصولات کودی در استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود. 

احمد احمدنژاد در تشریح این خبر گفت: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی، همایش آموزشی ترویجی و معرفی سبد محصولات کودی را در تاریخ 17 تیر ماه سال جاری در استان خراسان جنوبی برگزار می‌کند.

احمدنژاد هدف از برگزاری این همایش را در راستای خودکفایی کشور در تولید کودهای کشاورزی و عدم نیاز به واردات عنوان کرد و افزود با حمایت از تولیدکنندگان و تولید کودهای کشاورزی با کیفیت در کشور، امنیت غذایی مردم با افزایش بهره وری در تولیدات کشاورزی تأمین می‌گردد و از طرفی کودهای با کیفیت در اختیار قشر تولید کننده محصولات کشاورزی قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول یادآور شد شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با تعداد بیش از ۸۵ تولیدکننده تفاهم نامه همکاری امضا کرده است که تعداد 11 تولیدکننده که تعدادی از آنها دانش بنیان هستند در این همایش حضور دارند.

احمدنژاد افزود: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی پل ارتباطی است بین تولیدکننده و مصرف کننده کودهای کشاورزی تا محصولات تولیدی که تاییدیه استاندارد از آزمایشگاه مجهز شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را دریافت کرده اند، به کشاورز و باغدار معرفی و در اختیار ایشان قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان جنوبی با 44 کارگزار و عامل فروش در سراسر استان، وظیفه تأمین و توزیع نهاده‌های کشاورزی مخصوصاً کودهای کشاورزی را برعهده دارد، گفت: این شرکت با همه توان نسبت به تأمین به موقع کود مورد نیاز کشت‌های استان اقدام می‌کنند.

گفتنی است این همایش با حضور مهندس اکبری سرپرست سازمان جهادکشاورزی و جمعی از مدیران کشوری و استانی برگزار شد.