به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان در همایش آموزشی، ترویجی و معرفی سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: این همایش همه ساله نیمه اول سال جهت آشنایی کشاورزان و فعالان این حوزه در استان برگزار می شود.

  احمدنژاد افزود: در این همایش 11 شرکت دانش بنیان و تولیدکننده کود از سراسر کشور حضور دارند تا کشاورزان بهترین کودهای را بشناسند.

 وی همچنین از حضور 44 کارگزار توزیع کننده کود استان، تشکل های بخش کشاورزی، متخصصین و دانشجویان هم در این همایش خبر داد و اذعان داشت:80 شرکت تولیدکننده کود با شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان در تعاملند و تولیدات آنها به لحاظ دارا بودن استانداردهای لازم بطور مرتب رصد می شود.

وی با بیان اینکه محصولات کشاورزی علاوه بر کودهای پایه به ریزمغذی ها و کودهای تخصصی هم نیاز دارند، گفت: این کودها در رشد بهره وری و افزایش تولیدات کشاورزی تاثیر گذارند.

 احمد نژاد سهمیه توزیع کود استان را در سال جاری 33 هزار تن اعلام کرد و اذعان داشت: سال گذشته 28 تا 30 درصد بیش از سهمیه توانستیم جذب کود داشته باشیم و مقام اول کشور را در این حوزه کسب کردیم.