به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز پنجشنبه (۲۸ فروردین99) رئیس سازمان در مصاحبه با برنامه تلویزیونی بازتاب شبکه خاوران با اعلام اینکه کشاورزی یکی از عوامل ایجاد و تثبیت اشتغال استان می‌باشد، گفت: طراحی و بهره برداری از پروژه های مستمر در استان تاثیر بسزایی دارد که باعث ایجاد و تثبیت اشتغال در این حوزه و در سطح استان گردیده است.

غلامرضا قوسی به افزایش اعتبار در بخش‌های مختلف کشاورزی اشاره کرد و افزود: پیگیری های مکرر در سطح ملی برای دریافت و همچنین افزایش اعتبارات در حوزه کشاورزی استان باعث افزایش بهره‌برداری پروژه ها و کاهش بیکاری استان گردید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی ادامه داد: ایجاد تفاهم نامه و قراردادهایی که در سطح استان برای توسعه فعالیت های کشاورزی با هدف استفاده از منابع مالی سایر دستگاه‌های اجرایی استان و کشور منعقد گردید، یکی دیگر از عوامل جلوگیری از بیکاری در استان می باشد.

قوسی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، کم بهره و طولانی مدت در حوزه کشاورزی را به عنوان یکی دیگر از راهکارهای کاهش بیکاری در استان برشمرد و اظهار داشت: این موارد باعث شد که فراوانی برای ایجاد پروژه های عمرانی شکل گیرد و تقاضا برای به کارگیری نیروی انسانی افزایش یابد.