به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان از بارگیری کود مورد نیاز کشاورزان براساس تاریخ واریز وجه به شهرستانها خبر دادو گفت: این اطمینان را به کشاورزان می‌دهیم که کود شیمیایی مورد نیاز آن‌ها را تامین کنیم.

محمدمهدی سعیدی با بیان اینکه برای توزیع کود شیمیایی ۴۰ عامل توزیع در شهرستان‌ها تعیین شده است، افزود: کشاورزان هر شهرستان که نیاز به کود اوره، فسفاته و پتاسه داشته باشند باید با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محل سکونت خود، کود شیمیایی را تامین کنند.

وی با بیان اینکه مردم نگران کمبود کود در استان نباشند، تأکید کرد: کود اوره تولید داخل کشور بوده و قیمت آن افزایش نیافته است، اما کود فسفاته و پتاسه که ۱۵ درصد کود مورد نیاز کشاورزان کشور را شامل می‌شود با تصمیم دولت مشمول طرح افزایش قیمت شده است.

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی افزود: انواع کود‌های شیمیایی بین کشاورزانی توزیع می‌شود که در سامانه پهنه‌بندی کشاورزی ثبت‌نام کرده‌اند و مشخصات کشت و زرع آن‌ها موجود است.

سعیدی گفت: هفته گذشته نیز هزار تن کود اوره در استان توزیع شد لذا کمبودی در تأمین کود شیمیایی در بخش کشاورزی استان وجود ندارد.