به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر جهادکشاورزی سربیشه گفت: با توجه به اینکه شهرستان سربیشه دارای  17 باب استخر فعال پرورش ماهی درشهرستان می باشد، لذا پرورش ماهیان گرمابی در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قرار گرفته است، که یکی از واحدهای بزرگ فعال استخر پرورش ماهی در سال گذشته اقدام به رها سازی 10 هزار قطعه ماهی تیلاپیا  و 10 هزار ماهی کپور نموده است که باعث اشتغالزایی 4 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شده .

 مریم جوادی بایگی افزود: ماهی کپور از ماهیانی است که از کرم ها، سخت پوستان، نوزاد حشرات و تخم ماهیان تغذیه می کند و همچنین می توان گفت که ماهی هایی که به صورت پرورشی می باشند و یا این که مورد صید قرار می گیرند باید از طعمه های شیرین استفاده شود تا رشد خوبی داشته باشند. ماهی کپور معمولی علاقه زیادی به غذای شیرین دارد و به همین دلیل است که برای صید ماهی کپور معمولی از غذا هایی چون تایگر ناتس استفاده می شود، چرا که از طعم شیرین و ماندگاری بالایی برخوردار هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه بیان کرد: برای پرورش ماهی کپور از غذا هایی چون آرد جو، سبوس گندم، کنجاله سویا و… استفاده می شود. البته ماهی های کپور به دلیل این که از ماهیان گرمابی به شمار می روند، در فصل های گرم بیش ترین رشد را دارند، پس بهتر است در این زمان میزان غذادهی افزایش یابد

جوادی اظهار داشت: جهاد کشاورزی سربیشه در سال 99-98 نسبت به توزیع بچه ماهی( بصورت 60 % یارانه و 40 % سهم پرورش دهنده) به تعداد 10 هزار قطعه ماهی گرمابی اقدام نموده است ، همچنین در سال 99 میزان 370 کیلوگرم خوراک ماهی بین پرورش دهندگان فعال توزیع گردیده است.