خلاصه تسهیلات قابل پرداخت در بخش کشاورزی خراسان جنوبی

 

***پرداخت تسهیلات طرحهای سرمایه ای  صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی

با نرخ سود 12%   با دوره تامین مالی حداکثر 84 ماه (2 سال مشارکت، 6 ماه تنفس، 5 سال بازپرداخت)می باشد.(اعتبار موصوف بصورت شناور کشوری و در بانک کشاورزی می باشد)

توضیحات مربوط به استفاده از تسهیلات صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی صندوق توسعه ملی:

-  فعالیتهای واجد اولویت : اعطای تسهیلات سرمایه ای و سرمایه در گردش به طرحهاو فعالیتهای صنایع تبدیلی و تکمیلی و طرحهای دانش بنیان

-  سهم آورده متقاضی در تسهیلات سرمایه ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی در مناطق برخوردارحداقل 25 درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته حداقل20 درصد کل هزینه های طرح  می باشد .

سهم آورده متقاضی در تسهیلات سرمایه ای برای طرحهای بخش تعاون در مناطق برخوردار 20حداقل درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته حداقل 15 درصد کل هزینه های طرح می باشد .

-  سهم آورده متقاضی در تسهیلات سرمایه ای برای بنگاههای اقتصادی متعلق به موسسات عمومی غیر دولتی در مناطق برخوردارحداقل 20 درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته حداقل15 درصد کل هزینه های طرح می باشد .

تبصره: سهم آورده متقاضی نمی تواند از محل منابع استقراضی وابسته به طرح باشد.

-  سهم آورده متقاضی در استفاده از تسهیلات سرمایه در گردش مطابق ضوابط و مقررات جاری بانک است.(20%)

- اعطای تسهیلات به اشخاص حقوقی مجاز ،مشروط به آن است که نسبت حقوق صاحبان سهام به مجموع دارایی های شرکت (نسبت مالکانه)در زمان تسلیم درخواست به بانک عامل و هر مقطع زمانی از 20 درصد کمتر نباشد.

-  استفاده مجدد از منابع صندوق توسعه ملی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی منوط به باز پرداخت اقساط و تسویه کامل تسهیلات اعطایی قبلی می باشد .

متقاضیان از یکی از دو روش ذیل می توانند نسبت به دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

  • مراجعه به سایتtbanki.maj.ir  (سامانه تسهیلات بانکی وزارت جهاد کشاورزی )و ثبت درخواست و دریافت کد رهگیری.
  • مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و یا مرکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان محل سکونت و اخذ راهنمایی لازم برای ثبت نام در سامانه مذکور.

 

*** تسهیلات قابل پرداخت جهت  طرحهای گلخانه ای و پرورش ماهی در قفس از محل منابع داخلی بانک با نرخ ترجیحی (15%) در بانک کشاورزی

تسهیلات مصوب کلیه متقاضیانی که جهت  توسعه کشت گلخانه ای از محل منابع داخلی بانک با نرخ ترجیحی (15%) در بانک کشاورزی به بانک معرفی و پذیرش شده اند به محض تامین اعتبار صندوق توسعه ملی از محل منابع تلفیقی (صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی) قابل پرداخت خواهد بود.

 

***تسهیلات قابل پرداخت جهت توسعه مکانیزاسیون در خراسان جنوبی

تسهیلات بانکی برای خرید ماشین آلات ، ادوات و دنباله بند های کشاورزی و باغبانی و تجهیزات مکانیزه قابل استفاده در واحد های تولیدی اعم از مرغداری ها ،دامداری ها و واحد های صنعتی با نرخ ترجیحی 15%با بازپرداخت 5 ساله از طریق خط اعتباری مکانیزاسیون در بانک کشاورزی قابل پرداخت می باشد.

متقاضیان از یکی از دو روش ذیل می توانند نسبت به دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

  • مراجعه به سایت tbanki.maj.ir  (سامانه تسهیلات بانکی وزارت جهاد کشاورزی )و ثبت درخواست و دریافت کد رهگیری.
  • مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و یا مرکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان محل سکونت و اخذ راهنمایی لازم برای ثبت نام در سامانه مذکور.

  

*** تسهیلات قابل پرداخت جهت پشتیبان مشاغل خانگی در خراسان جنوبی

ویژه طرح های پشتیبان مشاغل خانگی مبلغ 240میلیارد ریال اعتبار تسهیلات قرض الحسنه، به استان ابلاغ شده است.

در راستای حمایت از طرح های پشتیبان مشاغل خانگی متقاضیان واجد شرایط  پس از اخذ مجوز و دارا بودن شرایط لازم جهت دریافت تسهیلات مذکور به شعب بانک ملی  استان معرفی می شوند.

نرخ سودتسهیلات طرح های پشتیبان مشاغل خانگی  4 درصد و با بازپرداخت 36 ماهه می باشد.

منظور از پشتیبان، اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که مسئولیت حمایت از تعدادی از شاغلین خانگی را در کل فرآیند تولید و  ارائه خدمات، اعم از آموزش، تهیه و توزیع مواد اولیه و ابزار کار (حسب مورد ) ، مشاوره ، طراحی ، نوآوری ، بسته بندی ، بازاریابی و فروش به عهده بگیرند.

شرایط استفاده از طرح :علاوه بر داشتن شرایط عمومی؛ حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط برای اشخاص پشتیبان، ارائه گواهی آموزش و مهارت در رشته های مورد نظر، ارائه گواهی سلامت برای متقاضیان رشته های مرتبط با مواد غذایی و بهداشتی، تامین سهم آورده  برای ایجاد رشته های شغلی، داشتن ایده برای شروع فعالیت  و توانایی مدیریت برای اداره کسب و کار

لینک سامانه مشاغل خانگیwww.mashaghelkhanegi.ir می باشد  و متقاضیان می توانند از آن طریق اطلاعات لازم را دریافت و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

سقف تسهیلات در نظر گرفته برای طرح های پشتیبان مشاغل خانگی را 750میلیون ریال اعلام نمود که به صورت قرض الحسنه و با نرخ چهاردرصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

 

*** تسهیلات قابل پرداخت به واحدهای تولیدی دارای مشکل مالی و معوقات بانکی در خراسان جنوبی

 پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی دارای مشکل مالی و معوقات بانکی با نرخ 18% و بخشودگی 4% (در صورت تأمین اعتبار) از طریق کارگروه رونق تولید با مراجعه به سایت بهین یاب با آدرس الکترونیکی ذیل و تکمیل فرم ثبت نام.

اعتبار مذکور شامل واحدهای دامپروری، مرغداری، پرورش آبزیان، گلخانه ها، واحدهای پرورش قارچ و کلیه طرحهای صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی می گردد .  لازم بذکر است شرط استفاده از تسهیلات فوق برای واحدهای تولیدی کوچک (اشتغال 50-1نفر) سقف تا یک میلیارد تومان و برای واحدهای متوسط (اشتغال 100-51 نفر) رعایت سقف تا سه میلیارد تومان می باشد.

 

             

   تامين مالي بنگاه هاي كوچك، متوسط و طرح هاي نيمه تمام  با پيشرفت فيزيكي بالاي 60% در راستاي اقتصاد مقاومتي   <------------  قسمت تأمین مالی<---------------http://www.behinyab.ir