خراسان جنوبی برگزار و از دستگاه های اجرایی استان تقدیر به عمل آمد.

بر همین اساس در بخش شاخص های اختصاصی و عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی " رتبه برتر" را به خود اختصاص داد.

در این مراسم، استاندار خراسان جنوبی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، بر ضرورت فعالیت همه مدیران در حوزه خدمت به مردم علی الخصوص اقشار آسیب پذیر و روستاییان تاکید کرد و از زحمات مسئولین و مدیران زحمتکش و خدمتگزار در حوزه دولت تقدیر نمود.معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از خریدگندم به صورت تضمینی از کشاورزان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: از آغاز فصل خرید گندم تا 22 شهریور میزان 12 هزار و 593 تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد و حداکثر این میزان ثبت سامانه شده است.

مهدی عصمتی پور با بیان اینکه ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان 216 میلیارد و 404 میلیون ریال است، افزود: از این میزان تاکنون 214 میلیارد و 280 میلیون ریال پرداخت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تا 22 شهریور ماه معادل 99 درصد از مطالبات گندم کاران در خراسان جنوبی پرداخت شده است که امسال پرداختی‌ها زودتر از سال گذشته انجام می‌شود. 

عصمتی پور افزود: تا 22 شهریور ماه 2124 میلیون ریال از مطالبات گندم کاران در خراسان جنوبی پرداخت نشده است.

وی از کشاورزان خراسان جنوبی خواست گندم خود را برای فروش به دلالان نفروشند و به مراکز خرید گندم تضمینی به فروش برسانند. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی در نشست خبری جهاددانشگاهی و سازمان جهاد کشاورزی پیرامون موضوع عناب با تاکید بر فرآوری محصولات استراتژیک استان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اقدامات مثبت و اثربخشی در حوزه شناسایی و برندسازی محصولات استراتژیک انجام داده است.

غلامرضا قوسی بیان کرد: یکی از موضوعات مهم درخصوص تولید عناب، تکثیر آن از طریق پاجوش است که تماما در اختیار خراسان جنوبی است.

وی افزود: در ده سال اخیر سطح زیرکشت عناب در استان افزایش داشته و در حوزه تولید، 370 درصد افزایش وجود داشته است.

قوسی ادامه داد: تلاش می ‌کنیم با کمک رسانه‌ها، جهاددانشگاهی، محققان و پژوهشگران در راستای رونق کشاورزی و معرفی محصولات استراتژیک استان گام برداریم.

غلامرضا دره کی، معاون مدیریت امور باغبانی جهادکشاورزی خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار کرد: استان‌هایی مانند قم، قزوین و زنجان که در بسته پیشنهادی کارآفرینی از آن ‌ها نام برده شده است، در آن‌ها در حوزه عناب هیچ آماری ثبت نشده است.

وی افزود: حتی یک هکتار زمین عناب نیز در این استان ‌ها وجود ندارد، اما خراسان جنوبی تولید عمده عناب کشور را برعهده دارد.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مریم جوادی بایگی با بیان اینکه بزرگ‌ترین کلکسیون عناب کشور در سربیشه وجود دارد، گفت: این کلکسیون در باغی دو هکتاری با ۳۴ رقم عناب به ثمر نشسته که نیازمند همکاری و حمایت مسئولان برای ثبت ارقام برتر است.

مدیر جهاد کشاورزی سربیشه افزود: ارجمندی کشاورز باغدار سربیشه‌ای بزرگترین کلکسیون عناب کشور را در مزرعه‌ای دو هکتاری به ثمر رسانده است که هدف از این اقدام، شناسایی ارقام مختلف عناب با سازگاری آب و هوای خراسان جنوبی است.

وی اظهار داشت: سربیشه با تولید یک هزار و 620 تن عناب در سال یکی از قطب‌های تولید عناب در خراسان جنوبی است. 

جوادی ادامه داد: 550 باغدار در سربیشه این روزها مشغول برداشت عناب هستند که برداشت این محصول از مردادماه آغاز و تا اواخر شهریور ادامه دارد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه عنوان داشت: کار کشت کلکسیون عناب از ده سال پیش توسط آقای ارجمندی کشاورز سربیشه‌ای آغاز شده که امسال 34 رقم عناب که از 8 استان کشور با بهترین اکوتیپ انتخاب و کشت شده بود به ثمر رسیده و محصول آن برداشت شده است.

جوادی تصریح کرد: این کلکسیون زیبا نیازمند توسعه و همکاری و حمایت مسئولان است و جا دارد مراکز تحقیقاتی و پژوهشگران نسبت به ثبت ارقام برتر عناب که با شرایط آب و هوایی استان سازگار است تلاش کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان گفت: در راستای اجرایی شدن مصوبات سفر معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات کشور به خراسان جنوبی تعداد۲۲ هزار قطعه بچه ماهی درسطح شهرستان فردوس توزیع شد.

محمدمهدی سعیدی افزود: تعداد۲۲ هزار قطعه بچه ماهی کپور بین دارندگان استخر دو منظوره بالای هزار متر مربع و پرورش دهندگان باسابقه پرورش ماهی در محل مدیریت  جهادکشاورزی شهرستان فردوس توزیع گردید.بازدید امروز77
بازدید دیروز291
بازدید هفته77
بازدید کل135625