پنج شنبه     27/دی/1397 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، عصر روز گذشته دوشنبه (24 دی97) کارگروهی با حضور معاونین سازمان، مدیر شهرستان و جمعی از کارشناسان سازمان، به منظور خدمت رسانی بهتر به روستاییان و عشایر شهرستان سربیشه، جلسه ای در شهر مرزی درح برگزار گردید.

این کارگروه با عنوان کارگروه تخصصی روستا و محرومیت زدایی با تشکیل میز خدمت به سخنان مردم شهرستان و شهر مرزی درح گوش کرده و مشکلات و مسائل مربوطه را برای بررسی و اقدام لازم در دستور کار قرار دادند.به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، میزگرد تخصصی کشاورزی با حضور رئیس سازمان، معاون بهبود تولیدات گیاهی، مدیر هماهنگی ترویج، رئیس اداره روابط عمومی و تعدادی از برترین های کشاورزی استان در سطح ملی، در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) برگزار گردید.

غلامرضا قوسی در این میز گرد با تبریک موفقیت افتخار آفرینان کشاورزی استان در سطح ملی گفت: با توجه به شرایط خشکسالی چندین ساله استان موفقیت این عزیزان در سطح ملی و کسب عنوان دومین استان برتر در بین 31 استان کشور، باعث ایجاد انگیزه و دلگرمی بیشتر برای ما می شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی افزود: قطعا یکی از دلایل موفقیت تولییدکنندگان ما فعل خواستن بوده که انجام شده است. یعنی تولید کننده ما خواسته است که به هدف خود برسد و اینکه چگونه موانعی سر راه ایشان خواهد بود، فکر نکرده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون نیاز است که دانش و فن اولیه آموزش داده شود، بیان کرد: داشتن تجربه کشاورز همراه با آموزش نوین کشاورزی توسط کارشناسان موجب افزایش ضریب عملکرد کشاورز می گردد.

وی ادامه داد: می بایست در همه چیز مدیریت داشته باشیم و اکنون زمان مدیریت بهینه منابع آب و خاک است که بتوانیم به خوبی از آن بهره بگیریم.

غلامرضا قوسی با بیان اینکه ما به دنبال تولید محصول با کیفیت در سطح ملی هستیم، تشریع کرد: تمام تلاش ما در چارچوب زنجیره تولید یعنی از مزرعه تا سفره و همچنین صادرات محصول کشاورزی ما خلاصه می شود و برای تحقق اهداف خود از هیچ کوششی دست بر نمی داریم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی استفاده و بهره برداری از سیستم های نوین کشاورزی را ضروری دانست و گفت: توجه جدی به الگوی کشت با توجه به شرایط اقلیمی بسیار مهم و مفید به فایده می باشد و همچنین بهره گیری از کلاس های آموزشی نوین و استفاده از ماشین آلات نوین کشاورزی کمک شایانی به رشد کشاورزی می نماید.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه گفت: تاکنون بیش از 2 هزار سامانه نوین آبیاری در این شهرستان اجرا شده است و کشاورزان استقبال خوبی از اجرای طرح آبیاری کم فشار دارند.

جواد درویشی افزود: در زمینه اجرای آبیاری نوین هرچه اعتبار اختصاص یابد به دلیل استقبال کشاورزان جذب می شود.
وی ادامه داد: امسال 195 هکتار طرح نوین آبیاری با اعتبار یک میلیارد و 350 میلیون تومان در شهرستان در دست اجرا است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه گفت: از این میزان 167 هکتار طرح آبیاری کم فشار و 28 هکتار طرح آبیاری تحت فشار است.
وی یادآور شد: در اجرای طرح های نوین آبیاری 85 درصد هزینه به صورت کمک بلاعوض توسط دولت و مابقی توسط کشاورز تامین می شود.
درویشی ادامه داد: امسال دولت به ازای هر هکتار آبیاری تحت فشار 13 میلیون تومان و به ازای هر هکتار آبیاری کم فشار پنج میلیون و 800 هزار تومان کمک بلاعوض پرداخت می کند.
وی افزود: در چند سال اخیر مردم نیز اثربخشی اجرای این طرح ها را دیده اند، استقبال آنان در خصوص اجرای این طرح ها افزایش یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه بیان کرد: روش های آبیاری تحت فشار با راندمان و کارایی بالاتر در مقایسه با روش های آبیاری سطحی یکی از مهمترین راهکارهای افزایش کارایی مصرف آب است.
جواد درویشی عنوان کرد: تاکنون 107 کیلومتر خط انتقال آب کشاورزی نیز در شهرستان اجرا شده است.
بیش از 11 هزار هکتار زمین های کشاورزی زیرکوه به کشت محصول باغی و زراعی اختصاص دارد از این رقم حدود 6 هزار هکتار آن محصول باغی است.
شهرستان زیرکوه در سال 1391 تاسیس شد و حاجی آباد مرکز آن در فاصله 85 کیلومتری مرز افغانستان قرار دارد، مرز مشترک ایران با افغانستان در این شهرستان 147 کیلومتر است.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، پیش از ظهر امروز یکشنبه (۱۶ دی۹۷) رییس مرکز جهاددانشگاهی استان به اتفاق تنی چند از همکاران بعنوان کمیته برگزاری همایش ملی عناب استان، با رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در راستای اهمیت عناب بعنوان یکی از محصولات شاخص استان و چگونگی برگزاری هرچه باشکوه تر همایش ملی عناب، دیدار و گفتگو کردند.بازدید امروز48
بازدید دیروز250
بازدید هفته829
بازدید کل76797