📡 به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس، کارگاه آموزشی ترویجی،اصول صحیح هرس درختان میوه و مدیریت  کنترل آفات و بیماری‌های آنها در روستاهای ملوندو امیرآباد بخش دستگردان توسط کارشناسان و مروجان مرکز برگزار و موارد ذیل برای کشاورزان بیان و تشریح گردید:
♦️اصول صحیح و زمان مناسب  هرس درختان میوه   
♦️اقدامات زمستانه باغات (یخ آب زمستانه، سم پاشی زمستانه، اصلاح کانال ها و جوی های آبیاری، رنگ آمیزی تنه درختان، جمع آوری بقایای گیاهی از سطح باغ، چال کود  زمستانه)  
♦️شناسایی آفات و بیماریهای درختان میوه
♦️  بیان انواع روش‌های صحیح  مبارزه با آفات و بیماری‌ها درختان میوهمردم ما در مقابله‌ی با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دی در سرتاسر کشور مشت محکمی به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلی معنا دارد؛ این نشانه‌ی این است که این مردم بیدارند، هشیارند.📡 به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس، جلسه ستاد بیمه محصولات کشاورزی شهرستان طبس در محل سالن جلسات معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس باحضور معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی، رئیس بانک کشاورزی طبس، رئیس اداره محیط زیست طبس، نمایندگان ادارات دامپزشکی، منابع طبیعی،نظام صنفی و همکاران این معاونت و مدیر عامل شرکت خدمات بیمه‌ای آتیه سازان مهر و کارگزاران بیمه شهرستان برگزار گردید. 🔹 در این جلسه ضمن ارائه گزارش بیمه شهرستان، در خصوص مسایل و مشکلات بیمه از جمله کشت قرار دادی،بیمه دام، بیمه سبزیجات،بیمه تنه درختان خرما و... بحث و گفتگو شدو مقرر گردید موارد مطرح شده، توسط معاونت خدمات بیمه‌ای و شرکت  آتیه سازان مهر پیگیری شود.📡 به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس، در بازدید آقای شایسته مدیر باغبانی سازمان به همراه کارشناس باغبانی این معاونت از بخش دستگردان، از نزدیک وضعیت باغات خرما و پاجوش دهی درختان، وضعیت کشت آبی محصول انغوزه در این بخش انجام پذیرفت .📡به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس، کشاورز خوش ذوق و پیشرو طبس، اقدام به کاشت گیاه باقالا و آبیاری آن به روش آبیاری تحت فشار تیپ نمود.
 
🔸شایان ذکر است کاشت این محصول در روستای ده محمد بخش دستگردان انجام گرفته که پیش بینی برداشتی به میزان 8 تن در هکتار می شود.