روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قاینات تمام کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی این شهرستان را به حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس دعوت می نماید

 

 

برای آزادیت خواهیم آمد.


راهپیمایی روز جهانی قدس در قائن


وعده ما: جمعه ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳  


🕥 ۱۰/۳۰ صبح
مکان تجمع: میدان امام خمینی(ره) شهر قائن

 به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قاینات ، در اولین روز کاری سال 1403 کارکنان این مدیریت قبل از شروع کار با یکدیگر دیدار نمودند و در این دیدار پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید ، آقای مهندس سید موسی موسوی مدیر این مجموعه ضمن تبریک سال نو همکاران را به تلاش بیشتر در راستای تحقق شعار سال

((جهش تولید با مشارکت مردم)) توصیه نمودند.

 
    به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان قاینات استان خراسان جنوبی،  دوشنبه (16 بهمن) کاروان آموزشی -  ترویجی زرشکاران شهرستان قائنات در شهر قائن برگزار گردید در این کارگاه عملی نحوه هرس درختان زرشک و تغذیه و کوددهی باغات زرشک آموزش داده شد و زرشککاران از سراسر شهرستان در این کارگاه آموزشی شرکت نمودند.
مدرسین این کارگاه آموزشی آقای دکتر خیاط عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند و آقای دکتر عزیزی از مرکز ترویج و توسعه زرشک و عناب و مهندس بهروان از مدیریت جهاد کشاورزی قائن بودند
   گفتنی است این جلسه با حضور  بیش از 50 نفر از زرشک کاران مناطق مختلف شهرستان در راستای جهاد تبیین و آموزش عملی نحوه هرس باغات زرشک برگزار گردید.به مناسبت ایام الله دهه فجر اردوی جهادی در راستای جهاد تبیین در روستای علی آباد موسویه توسط شبکه دامپزشکی شهرستان قائنات با همکاری کانون بسیج جامعه کشاورزی این شهرستان برگزار گردید در این اردوی جهادی معاینه دام و کلاس آموزشی برای دامداران و همچنین درمان رایگان دام انجام شدبه گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی قاینات ، معاون سازمان انرژی اتمی در بازدید هجدهم آذرماه 1402 از شهرستان قاینات گفت: به جرات می توانیم بگوئیم در حوزه کشاورزی یکی از مهمترین حلقه های زنجیره تامین کالاهای ارزشمند حوزه کشاورزی بخش انرژی هسته ای است و باید محصولات ما با افتخار به خارج کشور صادر شود.

🔸️ شیر مردی گفت: برای اولین بار وارد خراسان جنوبی شدیم، در دولت جدید نگاه ما به مسائل هسته ای بیشتر نگاه حل مسئله است، امروز مسئله از نگاه مردم ما حل مشلات کشاورزی و یا امنیت غذایی(انسان و دام) است.

🔸️ معاون سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ما می خواهیم انرژی هسته ای را با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری به سمتی هدایت کنیم که مردم بیشتر استفاده کنند، افزود: همین زعفران، زرشک و عناب خراسان جنوبی درگیر آفت است و برای فروش هم واسطه ها به دنبال بهره برداری شخصی هستند و اجازه نمی دهند کشاورزان آن طور که باید از دسترنج خود استفاده کرده و برگشت سرمایه برای خودشان باشد.
🔸️ شیر مردی تصریح کرد: برنامه سازمان این است که به سمتی حرکت کنیم و آفات محصولات کشاورزی را کاهش و مدت زمان انبارداری محصول را بیشتر کنیم.

🔸️ وی با بیان اینکه اینکه زمانی که کشاورزان بدانند محصول خود را می توانند سالم در انبار نگهداری کنند، مجبور نیستند محصول خو را با قیمت ارزان به دلالان بفروشند، گفت: نگاه ما در این بخش مشخص است و ما در گام اول به دنبال امنیت غذایی هستیم که از مسیر سلامت غذایی طی بشود، زمانی که زرشک، زعفران و عناب سالم باشد به طور قطع ارتقاء امنیت غذایی را خواهیم داشت.

🔸️ معاون سازمان انرژی اتمی ارتقاء امنیت غذایی را ارتقاء وضعیت اقتصادی مردم  منطقه عنوان کرد و گفت: این مهم اثر انرژی هسته است، ما تا دیروز فکر می کردیم انرژی هسته ای تنها تولید برق و یا غنی سازی انرژی و یا مسائل نظامی است اما اینگونه نیست.

🔸️ شیرمردی ادامه داد: در بحث انرژی هسته ای امروز بهره برداری به صورت ملموس باید مشخص شود، بعد دوم هم سلامت مردم است و یکی از مسائلی که کمتر از انرژی هسته ای شنیده ایم، مسائل حوزه سلامت است.

🔸️ وی ضمن تاکید بر اینکه موضوع سلامت یکی از مهمترین مسئله هایی است که انرژی هسته ای دنبال می کند، ادامه داد: یک بُعد سلامت در حوزه تولید داروهایی است که برای تشخیص و درمان بیماری ها به ویژه بیماری های سرطانی  انجام می شود، امروز با استفاده از داروهای هسته ای بیماری هایی تشخیص داده می شود که با هیچ ابزار موجود دیگری در دنیا قابل شناسایی نیست.

🔸️ معاون سازمان انرژی اتمی بیان کرد: خیلی از بیماران بیمارستانی امروز ناشی از عدم استریل کالاهای پزشکی یک بار مصرف است، نکته مهمی است  سالانه در دنیا و در کشور کسانی هستند که می گویند عفونت بیمارستانی آن ها را از بین برده است، اگر کارخانه ای که محصول تولید می کند محصول را پرتودهی و به آن اشعه بزند با کمک انرژی اتمی سبب استریل شدن کالا می شود، به عنوان مثال اگر ایمپلنت در درون دندان فرد قرار می گیرد اگر اسرتیل باشد مشخص است که اتفاقی نمی افتتد.
🔸️ وی بُعد دیگر استفاده از انرژی هسته ای را در  حوزه محیط زیست عنوان کرد و افزود: یکی از چالش های ما در این حوزه ریزگردها است و سال گذشته برای حل این مشکل ماده ای را تولید کردیم تا اجازه ندهیم ریزگرد حرکت کند به نام هیدرومالچ که ترکیبی از چند پلیمر و گیاه است که وقتی روی خاک قرار می گیرد اجازه حرکت خاک را نمی دهد.

🔸️ معاون سازمان انرژی اتمی گفت: امروز در شرق و غرب کشور شاهد آلودگی هستیم که به مردم خیلی ضربه می شود، یکی از راه حل های پیشنهادی ما همین موضوع است لذا این مهم را در به صورت پایلوت در بخشی دریاچه ارومیه اجرا می کنیم، در این ماده ما بذر هم قرار دادیم تا رشد و محیط را سبز کند که یکی از دستاوردهای خوب هسته ای است.

🔸️ شیرمردی گفت: به جرات می توانیم بگوئیم در حوزه کشاورزی یکی از مهمترین حلقه های زنجیره تامین کالاهای ارزشمند حوزه کشاورزی بخش انرژی هسته ای است، اگر بهترین محصول همانند زعفران را داشته باشیم ولی میکروب داشته باشد نمی توانیم به آن افتخار کنیم گرچه به زحمات کشاورزان ما افتخار می کنیم و دستشان را می بوسیم ولی در حوزه بازار باید محصول ارگانیزم و با میکروب کم را داشته باشیم.

🔸️ شیرمردی ادامه داد: 90 درصد پسته صادراتی ما به اروپا برمی گردد چون ما از سم استفاده می کنیم چطور باید بپذیریم که جمهوری اسلامی ایران که تا 10 سال گذشته بزرگترین تولید کننده پسته دنیا بوده است، پسته ما از اروپا برگشت داده می شود.

🔸️ وی تصریح کرد: ما نتوانسته ایم محصولات کشاورزی خود را مدیریت کنیم، محصولات منطقه خراسان جنوبی به ویژه زعفران قاینات به عنوان برند جمهوری اسلامی شناخته می شوند.زیر مجموعه ها

بازدید امروز130
بازدید دیروز398
بازدید هفته528
بازدید کل295566