جلسه کمیته برنامه ریزی روستائی و عشایری ویژه دهه مبارک فجر راس ساعت 12 ظهرروز دوشنبه مورخه 1401/11/03 با حضور روسای ادارت تابعه و همکاران مراکز و ستاد مدیریت برگزار گردید. در این جلسه هماهنگی های لازم و برنامه ریزی جهت اجرای برنامه ها در برگزاری شکوهمند این ایام انجام گرفت.جلسه ستاد بحران با موضوع بررسی برودت هوا ظهر روز سه شنبه مورخ 1401/10/20 در محل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

با توجه به اخطاریه های هواشناسی مبنی بر کاهش شدید دمای هوا از امشب تا پایان هفته جاری در این جلسه تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی در بخش کشاورزی بررسی و به جامعه هدف اطلاع رسانی گردید. و بر آمادگی کلیه نیروهای مدیریت در ایام تعطیل پیش رو تاکید شد.جلسه کمیته فنی تولیدات گیاهی با موضوع بررسی خط اعتباری مکانیزاسیون روز شنبه مورخ 1401/10/10 در محل اتاق مدیر جهادکشاورزی شهرستان برگزار گردید.

در این کارگروه متقاضیان تسهیلات ادوات کشاورزی با اولویت دستگا ههای مورد نیاز در هر بخش از شهرستان پس از تبادل نظر اعضا جهت دریافت تسهیلات تایید گردیدند.کمیسیون تقویم و ارزیابی اراضی، موضوع ماده 2 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی با حضور معاون فرماندار، رئیس اداره امور مالیاتی و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در روز یکشنبه مورخ 1401/10/11در محل مدیریت جهادکشاورزی برگزار گردید.برگزاری جلسه هم اندیشی بیمه محصولات کشاورزی و دامداری با حضور مدیر جهادکشاورزی، روسای مراکز، مسئولین واحدهای تخصصی و اعضای صندوق بیمه محصولات کشاورزی شهرستان در محل سالن جلسات مدیریت.

در این جلسه با توجه به افزایش مخاطرات و حوادث طبیعی و تهدید تولیدات کشاورزی به ترغیب کشاورزان نسبت به بیمه محصولات و دام خود از طریق اطلاع رسانی و دادن آموزش های لازم تاکید شد.

همچنین بخشنامه ها و دستورالعمل های جدید صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در ضمن در قالب کشت قراردادی، سطح زیر کشت گندم بهره برداران با 20 درصد تخفیف بیمه خواهد شد.بازدید امروز4
بازدید دیروز29
بازدید هفته243
بازدید کل226945