شنبه     11/آذر/1402 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز پنجشنبه (9 آذر) و در جریان برگزاری چهارمین جلسه هماهنگی روز جهانی خاک، مهران مصاحبی مدیر روابط عمومی معاونت آب و خاک وزارت جهادکشاورزی از طریق تماس تلفنی در جلسه حضور پیدا کرد و از تلاش های کلیه همکاران سازمان در راستای اجرای مناسب و دقیق برنامه های این هفته تقدیر کرد.

مدیر روابط عمومی معاونت آب و خاک وزارت جهادکشاورزی گفت: موضوع روزجهانی خاک تازمان برگزاری این رویداد مهم، همواره در دستور کار شورای راهبردی خاک کشور می باشد، چرا که از اهمیت خاصی برخوردار است.

مهران مصاحبی با بیان اینکه خاک را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای طبیعت و ایفاکننده نقش اساسی در حیات انسان از نظر سهم مؤثر در امنیت غذایی، تأمین آب سالم، تنظیم هوا و سایر کارکردهای زیست‌محیطی خاک به بشر می دانیم، افزود: بر این اساس باید درخصوص اطلاع رسانی و اجرای مناسب برنامه ها همت گردد تا هدف اصلی یعنی حفاظت از خاک به درستی صورت پذیرد.به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز پنجشنبه (9 آذر) چهارمین جلسه هماهنگی روز جهانی خاک با حضور قائم مقام رئیس سازمان، مدیر آب و خاک و امورفنی و مهندسی و کارشناسان مرتبط و همچنین ارتباط تصویری شهرستان ها و مراکز خدمات کشاورزی برگزار گردید.

اکبر محمدی مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان گزارشی از روند اجرایی برنامه ها در ستاد سازمان و شهرستان ها را بیان کرد و بر اطلاع رسانی مناسب به جامعه هدف به ویژه نسل جوان و دانش آموزتاکید کرد.

حامد عارفی نیا رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با تشریح نوع اطلاع رسانی در شهرستان ها و مراکز کشاورزی، اظهار داشت: اهمیت خاک بر هیچکس پوشیده نیست و همکاران عزیز می بایست با استفاده از امکانات موجود از قبیل پوستر، بنر، پلتفرم های مختلف، استفاده از رسانه های محلی و استانی، تولید کیپ و تیزر برای اطلاع رسانی درخصوص اهمیت حفاظت خاک و روز جهانی خاک استفاده نمایند.

محسن ارژنگی قائم مقام رئیس و مدیر حوزه ریاست سازمان نیز از مدیران شهرستان ها و روسای مراکز برای همت بیشتر در اجرای برنامه های تدوین شده تاکید کرد و گفت: موضوع مهم حفاظت از خاک باید بصورت یک گزینه آموزشی نهادینه شود و مدیران باید از پتانسیل مدارس و تریبون های نماز جمعه و جماعات به نحو شایسته استفاده نمایند.

گفتنی است 14 آذر ماه برابر با 5 دسامبر روز جهانی خاک نامگذاری گردیده است.به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، ناصر ناصری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری به همراه حمید جهانشاهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با حضور دفتر رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، لوح یادبود و تندیس کسب عنوان رتبه برتر عملکرد در گروه تولیدی و خدماتی جشنواره شهید رجایی سال ۱۴۰۲ را به مهدی جعفری رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی اهداء نمودند.

در این لوح تقدیر آمده است؛

 

جناب آقای مهدی جعفری

مدیر کل محترم جهادکشاورزی استان خراسان جنوبی

خدمت به مردم شریف استان خراسان جنوبی توفیقی الهی نعمتی سترگ و میراثی ماندگار است که امام راحل عظیم الشأن (قدس‌سره) و شهدای والا مقام با تجلی ارزش‌های بزرگ دینی و انقلابی به یادگار نهادند.

در راستای تحقق سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و تاکیدات رئیس جمهور محترم بر اجرای برنامه‌های اصلاح نظام اداری با هدف ارتقای بهره‌وری، پیشرفت و توسعه و بر اساس نتایج بررسی‌ها و ارزیابی ستاد جشنواره حائز کسب عنوان رتبه برتر عملکرد در گروه تولیدی و خدماتی جشنواره شهید رجایی سال ۱۴۰۲ شده‌اید. از زحمات و تلاش‌های ارزنده جنابعالی و تمام مدیران و کارکنان خدوم آن مجموعه برای ارتقای کارآمدی دولت مردمی، رضایت مردم و اعتلای استان قدردانی به عمل می‌آید.

توفیق روز افزون جنابعالی و همه خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ذیل ولایت حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا له الفدا) و تحت زعامت ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله‌العظمی امام‌خامنه‌ای (دامت برکاته) از خداوند تبارک و تعالی خواستاریم.

 

جواد قناعت

استاندار و رئیس ستاد جشنواره شهید رجایی استانبه گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز چهارشنبه (۸ آذر) ناصری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری به اتفاق جهانشاهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و هیئت همراه برای اهدای لوح کسب عنوان برتر سازمان با دکتر جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی دیدار کردند.

معاون استاندار در این دیدار به حجم انبوه و وسعت گسترده حوزه کاری خانواده کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه با توجه به وسعت کاری و خدمت رسانی به جامعه هدف، خدمتی جهادی گونه و انقلابی انجام می‌دهند.

ناصر ناصری با بیان اینکه در گذشته بهره‌برداری از منابع آب و خاک بدون برنامه‌ریزی بود، اظهار داشت: پس از انقلاب و خصوصاً تشکیل جهادکشاورزی و برگزاری کلاس‌های ترویجی آموزشی، استفاده از این منابع به درستی انجام می‌گردد.

وی افزود: باید خدمات‌رسانی در روستاها و برای کشاورزان و به ویژه جوانان بصورت جهادی تبیین گردد.

حمید جهانشاهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه جهادکشاورزی یکی از دستگاه‌های فعال در حوزه عمل می‌باشد، گفت: با توجه به رضایتمندی آحاد مردم از خانواده بزرگ کشاورزی استان، سازمان جهادکشاورزی و دستگاه‌های تابعه این سازمان حائز رتبه‌های برتر شدند.

گفتنی است در این دیدار لوح تقدیر کسب رتبه برتر سازمان به دکتر جعفری اهدا گردید.