به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، هاشم ولی‌پورمطلق گفت: در دهه فجر سال جاری ٣٣٣ پروژه در مجموعه جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی افتتاح می‌شود که مبلغ کل سرمایه‌گذاری برای تکمیل و پایان این پروژه‌ها 435 میلیارد ریال است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: جامعه برخوردار از این پروژه‌ها ١٨ هزار و37 نفر هستند و ١٧۵ شغل جدید نیز با افتتاح این پروژه‌ها ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین با افتتاح این پروژه‌ها ٨٩٠ شغل گذشته در حوزه کشاورزی تثبیت می‌شود که این مهم با توجه به خشکسالی‌های اخیر بسیارحائز اهمیت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی افزود: از این تعداد پروژه ٢١٣ پروژه در حوزه آب و خاک، ۵ پروژه در امور دام، یک پروژه در بخش عشایری، ۶ پروژه در بخش باغبانی و یک پروژه در حوزه تعاون روستایی است.

ولی‌پور گفت:  همچنین سه پروژه در بخش شیلات، ۱۷ پروژه در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی، ۷۹ پروژه در بخش مکانیزاسیون و  هشت پروژه در زمینه منابع طبیعی است.

وی اظهار کرد: ١٨ پروژه در شهرستان بشرویه، ۴۶ پروژه در بیرجند، ١٠ پروژه در خوسف، هشت پروژه در درمیان، ٣٣پروژه در زیر کوه، ٣۶ پروژه در سرایان، ۴٧پروژه در سربیشه، ۴٠پروژه در طبس، ١٩ پروژه در فردوس، ۵۵ پروژه در قاین و ٢١پروژه در نهبندان افتتاح می‌شود.