به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز یکشنبه (9 بهمن) رئیس سازمان در دیدار با علی عبدی مدیرکل زندانهای استان بر تعمل و همکاری دو سازمان تاکید کرد.

مهدی جعفری گفت: سازمان جهادکشاورزی آمادگی لازم برای آموزش هرگونه فعالیت در حوزه های مختلف اعم از پرورش دام، طیور، تولید محصولات گلخانه، پرورش آبزیان و غیره به مددجویان زندان برای اشتغال زایی دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی افزود: اداره کل زندان در پرورش سایر ماکیان و تولیدمحصولات گلخانه ای فعالیت مناسبی دارد و سازمان جهاد هم از هر گونه کمکی دریغ نخواهد کرد.

گفتنی است این دیدار با حضور معاون برنامه ریزی وامور اقتصادی سازمان و مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان و همچنین هیئت همراه مدیرکل زندان خراسان جنوبی در محل دفتر ریاست سازمان برگزارشد.به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، دکتر مهدی جعفری ضمن تقدیر از همراهی استاندار خراسان جنوبی، از موافقت هواپیمایی ماهان با پیشنهاد سرمایه گذاری در کشاورزی استان خبر داد و گفت: با عنایت به این که هلدینگ ماهان در بحث کشاورزی، اقدامات قابل توجهی را در چند استان انجام داده، لذا در دیداری که با مدیریت این مجموعه انجام شد، درخواست ما این بود که تجربه موفق سرمایه گذاری ماهان در حوزه کشاورزی در خراسان جنوبی نیز تکرار شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی افزود: براساس موافقتهای انجام شده، پروژه های تحولی مناسبی در حوزه کشاورزی استان اجرا خواهد شد.

وی با بیان قدردانی از همراهی دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی در جهت توسعه استان به ویژه بخش کشاورزی، گفت: مقرر گردید مدیران هلدینگ ماهان به زودی برای بازدید و آغاز مراحل اجرایی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان، به خراسان جنوبی سفر کنند.

شایان ذکر است این دیدار با  پیگیری های دکتر جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار صورت گرفت.به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، رئیس سازمان گفت: روزانه در خراسان جنوبی ۱۵۰ تن مرغ گرم تولید می‌شود.

مهدی جعفری با اشاره به اینکه هم اکنون مرغ گرم به اندازه نیاز مردم در استان وجود دارد افزود: از ۱۵۰ تن تولید روزانه مرغ گرم ۴۰ تن در استان توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: مابقی مازاد نیاز استان به استان‌های سیستان وبلوچستان و کرمان و خراسان رضوی ارسال می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه قیمت هر کیلو گرم مرغ گرم هم اکنون درخرده فروشی ۵۶ هزار تومان و در مراکز عرضه مستقیم ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان است افزود: به غیر از روز جمعه و ایام تعطیل، مرغ درروز‌های دیگر هفته در  کشتارگاه‌های استان کشتار می‌شود.

جعفری گفت: در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۲۲ میلیون قطعه جوجه ریزی شده است که از این میزان ۳۴ هزار تن گوشت گرم تولید شده است.به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مهدی جعفری درباره حضور در جلسه نهاد ریاست جمهوری گفت: در جلسه جمع بندی مصوبات دور دوم سفر ریاست محترم جمهور به استان پیگیری برای مصوبات بخش کشاورزی انجام گردید.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی افزود: راه اندازی پست قرنطینه نباتی و گیاهی مرز ماهیرود از مصوبات سفر بود که پیگیری و انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: تخصیص تسهیلات برای تهیه نهاده های مهلت دار دام سبک و سنگین روستایی و عشایری از دیگر مصوبات پیگیری شده در این جلسه بود که در دستور اقدام قرار گرفت.

جعفری با بیان اینکه موارد مختلفی پیگیری و در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: مقرر گردید از طریق وزارت نیرو میزان 50درصد آب بهای چاههای مصرفی کشاورزی برای کشاورزان و بهره برداران استان کاهش پیدا کند.به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز سه شنبه (4 بهمن) جلسه وبیناری هماهنگی و برنامه ریزی کارگروه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر مقام عالی وزارت، نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی و جمعی از مقامات و مسئولین کشوری با مسئولان استانی برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب گفت: این جلسه به منظور تبیین برنامه های سازمان ها برای برگزاری هر چه با شکوه تر چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب و حضور مردم و عظمت تجلیل از شهدا در ایام الله دهه فجر و ترویج پیروزیهای چهار دهه گذشته انقلاب و دستاوردهای آن برگزار گردید.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی افزود: می بایست در جهت اعتلای انقلاب و جشن سالگرد پیروزی انقلاب، برنامه های شاخصی برای روستائیان در زمینه معرفی دستاوردهای روستایی و عشایر، دیدار با خانواده معظم شهدا و غیره انجام گردد.

گفتنی است در این جلسه نماینده استانداری، قائم مقام رئیس و مدیر حوزه ریاست سازمان و جمعی از مسئولین و نمایندگان عشایری استان حضور داشتند.آمار بازدید کنندگان

بازدید امروز0
بازدید دیروز0
بازدید ماه0
بازدید کل114134