یکشنبه     27/اسفند/1396 

جناب آقای مهندس محمود حجتی

وزیر محترم جهاد کشاورزی

با سلام و احترام،

با کمال مسرت، هرچند استيضاح حق نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي و نماد مردم سالاري نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است، کسب رأی اعتماد مجدد  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه استيضاح امروز بيشتر از هميشه مبین مراتب تعهد، شایستگی، تجارب ارزنده و کارنامه مدیریتی درخشان تان در امر مدیریت کلان بخش کشاورزی است.

کسب اعتماد نمايندگان مردم و این موفقيت را صمیمانه به جنابعالي تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

آنچه که امروز به عنوان یک دغدغه جدی برای ارتقای بهره وری در بخش کشاورزی، افزایش توان تولید، استفاده بهینه از منابع توليد به ويژه آب وخاک، بالابردن صرفه اقتصادی بخش کشاورزی، خودکفایی در امر تولید محصولات، افزايش درآمد جامعه روستايي و بهره برداران بخش كشاورزي، توسعه بازارها با تكيه بر ورود به بازارهاي بين المللي به عنوان شاخص ترين راهكار برون رفت از چالش توليدات مازاد بر مصرف، توسعه صنايع فرآوري محصولات كشاورزي، جذب و مديريت سرمايه هاي خرد با ايجاد زنجيره هاي ارزش، توسعه سرمايه گذاري خارجي و اجرای صحیح و به موقع سیاستهای اقتصاد مقاومتی وجود دارد، امری است که تنها در سایه تدبیر و تلاش بی وقفه حضرتعالی و تمامی دست اندرکاران این حوزه میسر می گردد.

اینجانب، ضمن عرض تبریک مجدد، آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای شما و همکاران محترم در آن وزارت را از درگاه ایزد منان خواهانم.

 

هاشم ولی پورمطلق

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبیبه گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز شنبه( 26 اسفند 96) آخرین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه برگزار شد.

در این جلسه که در خصوص عملکرد کلیه روابط عمومی های عضو این شورا در سال 96بحث و تبادل نظر گردید، حامد عارفی نیا از طرف اعضا به عنوان رییس این شورا و هچنین سرکار خانم رخشانی از سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان دبیر اجرایی انتخاب گردیدند که در سال جدید جلسات بصورت ماهیانه برگزار گردد.

حامد عارفی نیا از این شورا بعنوان هسته راهبردی روابط عمومی های سازمان و ادارات تابعه نام برد و گفت: برنامه های زیادی در سال جدید داریم که با هماهنگی و همدلی این برنامه ها محقق خواهد شد.

رییس شورای هماهنگی روابط عمومی های سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه از تشکیل گروه تلویزیرونی جهاد خبر داد و بیان کرد: یکی از اقداماتی که به جد پیگیر آن هستیم، راه اندازی رادیو اینترنتی جهادکشاورزی است.

شورای هماهنگی روابط عمومی متشکل از روابط عمومی های ادارات کل دامپزشکی، منابع طبیعی، عشایری، تعاون روستایی، بانک کشاورزی، مرکز آموزش و تحقیقات، نظام مهندسی کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی، صندوق بیمه کشاورزی و شرکت غله می باشد.

لازم به ذکر است که نخستین جلسه این شورا در سال 97 در محل سالن بانک کشاورزی خراسان جنوبی به میزبانی روابط عمومی  این بانک  برگزار خواهد گردید.توزیع میوه طرح تنظیم بازار در استان خراسان جنوبی از روز پنجشنبه 24 اسفند ماه شروع می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز چهارشنبه (23 اسفند 96) با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال جدید و طرح تنظیم بازار میوه و تره بار حسینی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری،  هاشم ولی پور مطلق رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی بازدیدی از سردخانه ها،  میادین میوه و تره بار و عاملین فروش مرغ و تخم مرغ داشتند.

 ولی پور مطلق در این بازدید با اشاره به برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته طی 6 ماه گذشته و برگزاری 7 جلسه کارشناسی گفت : طرح تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال جاری و نوروز 1397 باید با دقت و مراقبت لازم و بگونه ای اجرا شود که میوه به بهترین وجه ممکن و با قیمت مناسب در اختیار مردم استان قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود : شروع توزیع میوه طرح تنظیم بازار از روز پنجشنبه مورخ 24/12/1396 در مرکز استان و از روز شنبه مورخ 26/12/1396 در سطح کلیه شهرستان های استان انجام خواهد گرفت.

ولی پورمطلق گفت: قیمت میوه طرح تنظیم بازار پس از اخذ قیمت بازار استان و بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور که اجازه داده شده حداکثر تا 15درصد کمتر از قیمت بازار عرضه گردد و با در نظر گرفتن شرایط استان خراسان جنوبی و به جهت حمایت از مصرف کنندگان استان،  به شرح زیر تعیین گردیده است : سیب درختی20,000 ریال ، پرتقال تامسون 15000 ریال و پرتقال والنسیا 26500 ریال

وی در ادامه عنوان کرد: از آنجا که وزن جعبه های میوه در محاسبه و تعیین قیمت لحاظ گردیده لذا میوه طرح تنظیم بازار در زمان توزین با احتساب وزن جعبه عرضه خواهد گردید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی همچنین بیان کرد: مباشرین و عاملین توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان شناسایی شده و لیست مربوطه در کمیته راهبردی استان به تصویب رسید. فروشندگان میوه باید نسبت به نصب بنرکه نشانگر محل عرضه و فروش میوه طرح تنظیم بازار با اعلام قیمت های مصوب می باشد  اقدام نموده و در طی دوره زمانی اجرای طرح، نباید کالای مشابه غیر طرح تنظیم بازار را عرضه کنند. همچنین مردم استان در صورت مشاهده تخلف می توانند موضوع را به اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یا از طریق تماس با سامانه 124 منعکس نمایند تا بررسی و اقدام قانونی لازم انجام گیرد. ضمن اینکه تیمهای بازرسی پیش بینی شده در کلیه شهرستانها بصورت مداوم بررسی و نظارت لازم را خواهند نمود.شهیدان مظهر قدرت ایران -  22 اسفند روز بزرگداشت شهدا گرامی بادبازدید امروز0
بازدید دیروز0
بازدید هفته0
بازدید کل41927