به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی،  صبح امروز سه‌شنبه (۴ مهر) آیین آغاز سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ و چهارمین سال جهش تولید در دیم‌زارها با حضور محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی، مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام، معاونان و مدیران وزارت جهادکشاورزی برگزار شد.

 مهدی جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی، معاونین و مدیران سازمان، روسا، مدیران و یا نمایندگان ادارت کل تابعه و بانک کشاورزی استان همزمان با سراسر کشور به صورت  برخط (وبیناری) در این جلسه حضور داشتند .

 این گردهمایی در سال مهار تورم و رشد تولید در راستای تحقق اهداف برنامه های اقتصاد مقاومتی، افزایش برگزار شد.

 محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه بر کشاورزی دانش بنیان تاکید کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: در سال زراعی ۱۴۰۲_۱۴۰۳ سطحی معادل ۲۲۴۲۲ هکتار محصولات گندم، جو، کلزا، گلرنگ و کاملینا در قالب کشاورزی قراردادی اجرا خواهد شد.

مهدی جعفری افزود: میزان ۱۳۰۰ تن بذر اصلاح شده گندم و جو آماده توزیع بین کشاورزان استان می‌باشد که از این مقدار ۴ رقم گندم و ۵ رقم جو با شرایط اقلیمی استان آماده شده است.

 وی اظهار داشت: در خصوص تامین کود شیمیایی برای کشت پاییزی محصولات مذکور برنامه‌ریزی لازم برای ذخیره سازی انجام و هیچ گونه کمبودی در استان وجود ندارد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی سطح کل جو استان را ۲۳۰۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: از این مقدار در سطح ۴۰۰۰ هکتار جو و همچنین در سطح ۱۷۲۲۲ هکتار گندم، ۵۰۰ هکتار کلزا، ۱۰۰ هکتار گلرنگ و ۶۰۰ هکتار کاملینا در قالب کشاورزی قراردادی اجرا خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان به اجرای 1182 هکتار آبیاری نوین در استان تا پایان شهریور ماه امسال اشاره کرد و اعتبار هزینه شده برای اجرای این سطح را بالغ بر 26 میلیارد تومان اعلام کرد.

«اکبر محمدی» یادآورشد: به ازای اجرای هر هکتار آبیاری کم فشار حداکثر 19 میلیون تومان و به ازای هر هکتار آبیاری تحت فشار حداکثر 54 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی از تجهیز 39 هزار و 755 هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم ‌های نوین آبیاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری براساس اجرای سیستم‌ های نوین آبیاری با اجرای 1182 هکتار حجم کار، خراسان جنوبی رتبه سوم کشوری را تا پایان شهریور ماه جاری کسب کرد.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان یادآور شد: در حال حاضر 8 هزار و 378 هکتار پروژه سیستم ‌های نوین آبیاری در استان در حال اجراء است.

محمدی گفت: خراسان جنوبی به لحاظ عملکرد کل سامانه های نوین آبیاری رتبه دوم را تا پایان شهریور ماه 1402 در سطح کشور کسب کرده است.

 
 


به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز دوشنبه (۳ مهر) مهدی جعفری در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس که با حضور سردار مهدوی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان، دکتر جعفری رئیس سازمان و جمعی از روحانیون دفاتر نمایندگی ولی فقیه سازمان و ادارات تابعه، مدیران کل، کارکنان و کارمندان سازمان و ادارات وابسته وزارت جهادکشاورزی برگزار گردید، گفت: یاد و خاطره شهدا رو باید نگه داریم و زنده نگه داشتن یاد شهدا تنها با خدمت کردن جهادی انجام می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: جنگ نظامی، جنگ اقتصادی و هر کدام شرایط خاصی داشته که ملت ایران با اقتدار از سد این موانع عبور کرده و باز هم فریب افکاری مخالف با عقاید کشور ما را نخواهند خورد چون آگاهی برای ملت نقش خود را بخوبی ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه امروز جهاد خودکفایی در حوزه اقتصادی در حال انجام است، اظهار داشت: در کشور ما افزایش تولید غذا می باشد و نقش جهادکشاورزی در این زمینه بسیار پررنگ هست.

سردار مهدوی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان نیز در این مراسم با بیان اینکه دفاع مقدس یک نقطه برجسته ای بدون شباهت می‌باشد، گفت: نقش جهاد در تاریخ دفاع مقدس، یک نقش بی بديل است.

وی اظهار داشت: عنوان سنگرسازان بی سنگر که حضرت امام(ره) به جهادگران نسبت دادن، بی شک بسیار شایسته است چون هیچ جانپناهی نداشتند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان با بیان اینکه امروز این امنیت و آرامش ثمره رشادت‌های رزمندگان و جهادگران می‌باشد، تاکید کرد: امروزه باید تفکر و روحیه جهادی تقویت یابد تا باعث تقویت خودباوری در جامعه گردد.

سردار مهدوی  با اشاره به اینکه بزرگترین طرحهای دشمن در زمان جنگ با تفکر جهادی نقش بر آب شد، گفت: نیروی جهادی امروز با دانش جدید و تجربه جهادگران گذشته، با امکانات و تجهیزات جدید، می‌توانند کمک‌های شایانی به نظام و پیشرفت توسعه اقتصادی جامعه نماید.

 
 
 


به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گفت: طی ماه گذشته بیش از دو هزار و 228 تن انواع کود کشاورزی از طریق کارگزاران، بین کشاورزان متقاضی در سطح استان توزیع شد.

احمد احمدنژاد افزود: بیش از دو هزار و 228 تن کود کشاورزی در بین شهرستان‌های بشرویه، بیرجند، خوسف، درمیان، زیرکوه، سرایان، سربیشه، طبس، فردوس، قاین و نهبندان توزیع شد.

وی تصریح کرد: از این میزان هزار و 703 تن کود ازته، 407 تن کود فسفاته و 118 تن کود پتاسه بود است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: انواع کودهای شیمیایی به اندازه کافی در انبارهای سازمانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان موجود است و هیچ گونه مشکلی در خصوص تأمین و توزیع انواع کود در سطح استان وجود ندارد.

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، جلسه سیاست‌های صنعت طیور استان با حضور دکتر جعفری رئیس سازمان، تعدادی از معاونین و مدیران سازمان و همچنین مدیرعامل اتحادیه مرغ داران استان و نمایندگان ادارات تابعه برگزار گردید.

حامد عارفی نیا مدیر طیور سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی در این خصوص گفت: در این جلسه بررسی وضعیت  واحدهای دارای مجوز و راکد، بررسی در اختیار گذاشتن وضعیت توزیع نهاده سرمایه در گردش در اختیار اتحادیه ماکیان شرق، بررسی وضعیت تامین کنجاله سویا تا آخر هفته جاری، مرتفع شدن مشکل تامین کارتون کشتارگاه قائن طیور و بحث خرید مرغ توسط پشتیبانی امور دام از روزهای جاری انجام شود، پیگیری درخصوص موضوع کشیک کشتارگاه‌ها در روزهای تعطیل متوالی و همچنین پیگیری در مورد موضوع حمایت از زنجیره‌های تولید مرغ تخمگذار در استان از مهمترین مباحثی بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت که گزارش عملکرد آن در اولین جلسه بعد ارائه خواهد شد.

 آمار بازدید کنندگان

بازدید امروز0
بازدید دیروز0
بازدید ماه0
بازدید کل114134