به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی، امروز 29 بهمن، در مراسم تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی استان گفت: خراسان جنوبی برای دومین سال متوالی دارای نمونه‌های بخش کشاورزی است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: تولیدکنندگان استان ثابت کردند که محدودیت‌ها را می‌توان مدیریت کرد و با "ما می‌توانیم" خواهیم توانست موفقیت‌هایی در سطح کشوری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امسال 14 نفر نمونه برتر بخش کشاورزی در خراسان جنوبی هستند، گفت: خراسان جنوبی یک استان کمتر توسعه یافته است لذا شرایط کار کردن در بخش کشاورزی استان مشکل است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: در چنین شرایطی کار کردن در بخش کشاورزی راحت نیست و در سال‌های اخیر با خشکسالی‌های متوالی، کمبود منابع آبی، اختلاف دمای حداقلی و حداکثری و کمبود ماشین آلات مواجه بوده‌ایم.

قوسی تصریح کرد: با این شرایط خراسان جنوبی دومین استان در انتخاب تولیدکننده برتر است که این نشان دهنده سخت کوشی و تلاش و همت تولیدکنندگان بوده است.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان ثابت کردند که محدودیت‌ها را می‌توان مدیریت کرد و با "ما می‌توانیم" خواهیم توانست موفقیت‌هایی در سطح کشوری داشته باشیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی، بهره مندی از منابع آبی است و کشاورزان و دامداران استان نیز به خوبی بحث آب را مدیریت کردند و در سطح کشور معرفی شدند.

قوسی یادآور شد: یکی از اهداف سازمان جهاد کشاورزی در استان، خوداتکایی و امنیت غذایی، کشاورزی پایدار و دانش محور است و کشاورزان توانستند به رسالت خود برسند و امروز شاهد تجلیل از برگزیدگان سطح استانی هستیم.