به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی، غلامرضا قوسی صبح پنج شنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی در بیرجند گفت: ۳۴ درصد جمعیت شاغلان استان کشاورز هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: بخش کشاورزی مزیت ها و فواید زیادی داشته که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ۳۴ درصد جمعیت شاغلان استان در بخش کشاورزی هستند، گفت: این بخش تکمیل کننده و زمینه ساز رشد دیگر بخش ها است.

قوسی اظهار کرد: در بخش امنیت غذایی به دو عنصر پروتئین گیاهی و پروتئین حیوانی نیاز داریم که بخشی از مراقبت های لازم بر عهده دامپزشکی است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی هم در این جلسه بیان کرد: این سازمان همواره در جهت امنیت غذایی و حفظ سلامت دامی استان تلاش ویژه دارد.

محمد اصغر زاده با بیان اینکه تلاش می شود خراسان جنوبی همواره از بیماری های دامی پاک بماند، افزود: دامپزشکی توانسته در سطح کشور ۲۵ درصد تولیدات را افزایش دهد.

مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی بیان کرد: خطوط قرمز در دامپزشکی به جد پیگیری می شود.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی خراسان جنوبی هم در این جلسه بیان کرد: جایگاه دامپزشکی هم از نظر کیفی و هم کمی ارتقاء خوبی داشته است.

رضا کمیلی با بیان اینکه در عصر کنونی نتوانستیم بازار خوبی برای فارغ التحصیلان داشته باشیم، افزود: با وارد شدن دانشگاه آزاد برای دامپزشکی بالای دو هزار و ۸۰۰ نفر فارغ التحصیل در سطح کشوری داریم.

وی ادامه داد: مهم ترین مشکل تعداد فارغ التحصیلان است و وقتی این مشکلات به وجود آمد که پای دانشگاه آزاد باز شد. 

کمیلی بیان کرد: امید است بتوانیم با همکاری فرابخشی گامی برای بهداشت و سلامت جامعه برداریم.