به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهندس غلامرضا قوسی از آغاز برداشت زرشک در استان خبر داد و گفت: امسال ۱۹ هزار و ۱۰۰ تن زرشک در استان برداشت می‌شود و با فروش این محصول ۳۷۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان عاید کشاورزان می‌شود.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی قطب تولید زرشک در کشور است که این روزها برداشت زرشک از استان آغاز شده و تا آخر آبان ماه ادامه دارد.

وی افزود: امسال در استان 15 هزار و 563 هکتار از باغات خراسان جنوبی زیرکشت زرشک است که پیش‌بینی می‌شود 19 هزار و 100 تن زرشک برداشت شود.

قوسی بیان کرد: سال گذشته در استان 19 هزار و 94 تن زرشک برداشت شد و بیشترین زرشک استان با 4 هزار و 658 هکتار مربوط به شهرستان قائنات است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: امسال با فروش زرشک 377 میلیارد و 900 میلیون تومان عاید کشاورزان می‌شود.

وی با بیان اینکه 80 درصد زرشک خراسان جنوبی به خارج استان ارسال می‌شود اظهار داشت: زرشک یکی از محصولات استراتژیک خراسان جنوبی است که امسال 25 هزار نفر بهره‌بردار کار برداشت زرشک را از باغات خود آغاز کردند.

مهندس قوسی گفت: 373 بارگاه بهداشتی زرشک در استان آماده نگهداری و خشک کردن زرشک است که ظرفیت آن 37 هزار و 462 تن زرشک به صورت اسمی و 7 هزار و 856 تن ظرفیت عملی دارد.