به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیر امور سرمایه گذاری سازمان گفت:۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی استان پرداخت شد.

مهدی بهدانی افزود:۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی استان پرداخت شد.

وی بیان کرد: این مبلغ از ابتدای سال تاکنون به صورت تسهیلات بانکی در ردیف‌های مختلف اعتباری و زیر بخش‌های مختلف کشاورزی به متقاضیان استان پرداخت شده است.

بهدانی با بیان اینکه در بخش تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۹۳ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، گفت: اعتبار پرداختی از محل صندوق توسعه ملی حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده است.

مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه تسهیلات پرداختی در بخش مشاغل خانگی حدود ۳ میلیارد تومان بوده است، افزود: سال گذشته برای کشاورزان خسارت دیده از سرما ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده که ۷۰ میلیارد تومان آن سال گذشته و ۳۰ میلیارد تومان آن امسال پرداخت شده است.

وی همچنین در خصوص بخشودگی جریمه کرد تسهیلات بانکی کشاورزان نیز گفت: رقم کشوری بخشودگی این جریمه کرد ۲ هزار میلیارد تومان بوده و این طرح برای وام‌های زیر ۸ میلیون تومان است.

بهدانی افزود: این طرح شامل گروه صنایع تبدیلی نمی‌شود و همچنین تسهیلات پرداخت شده از محل صندوق توسعه ملی جزء این دستور العمل نیست، بدین معنا که افرادی که از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت کرده اند دیگر نمی‌توانند وام هایشان را استمهال کنند.